BH #45 – MEGINT SŰRŰ HETET ZÁRT A BÓBITA CSALÁDFA

Múlt vasárnap a Győr és Pannonhalma szomszédságában fekvő Écsen jártam, a Gránátkő Pajtában, ahol egy szuper jó hangulatú, családias beszélgetős alkalmon vettem részt Tóth Magdi jógaoktatóval, családállítóval és a családtörténet-kutatás fontosságáról beszéltem.
Mellette gőzerővel készülök az online minikurzusomra és vele párhuzamosan személyes előadás-sorozatra a II. kerületi Margaux kávézóban. A téma: online kutatás alapjai időhiányos családfakutatóknak.

BH #33 – ÚJABB KUTATÁST SEGÍTŐ TÉMÁVAL JÖVÖK…

Újabb kutatást segítő témával jövök,
ami – mint a múlt heti is – az anyakönyves kutatáskor mindenképp elő fog bukkanni.
Ez pedig azokat a kisebb és nagyobb egyházakat öleli fel, melyek anyakönyvezési joggal rendelkeztek Magyarországon.

BH #24 – KIHÍVÁSOK SABLONJAI ÉS AZ AJÁNDÉKKÉSZÍTÉS ÚJ DIMENZIÓJA

Ma zárul a Halottak napi kihívásom, ennek örvén mesélek arról a szuper lehetőségről, hogy kihívásról-kihívásra hogyan lehet az adatgyűjtést és -összeállítást ütemezni és szuper személyes ajándékokat készíteni. Közeleg a karácsony is, amikor az eddig összeállított, vagy még addig elkészülő sablonokból nagyon különleges, örök élményt adó ajándékok készülhetnek.

BH #23 – MEGEMLÉKEZÉS SZENES HANNÁRÓL

A napokban jelent meg egy írásom a Népszava hasábjain, melyben Szenes Hanna életét, vállalt szerepvállalását és tragikus halálát mutattam be.
Az írás apropója az volt, hogy kutyasétáltatás közben közvetlen közelről tudtuk szemlélni a családommal a Neki emléket állító falfestmény elkészülését.

BH#21 – A LEVÉLTÁROSSAL VALÓ BÁNÁSMÓD KÉNYES MŰVÉSZETE

Alice Dreger amerikai író, történész, korábbi egyetemi oktató és aktivista gondolatait olvastam a minap a The Chronicle of Higher Education (A felsőoktatás krónikája) című lap online felületén. Ebből szemezgetek, mert egyszerre igaz és ironikus. Mindenkinek ajánlom, aki családfakutatás céljából közgyűjteménybe igyekszik…

BH#20 – SALGÓTARJÁNI HELY- ÉS CSALÁDTÖRTÉNETI TAPASZTALATOK

Salgótarjánhoz ez a hírlevél két ponton is csatlakozik: egyrészt beszámolok a másfél hete Salgótarjánban tartott hely- és családtörténeti levéltári napról, mert nagyon sok általános következtetés levonható az ott elhangzottakból, akkor is, ha nem Nógrád Vármegyéből származik a családunk; másrészt az aradi vértanúk emléke előtt tisztelegve – hiszen október 6-a van – idézek egy olyan interjút, amit pár éve készített a NOOL munkatársa Knézich Károly egyenes ági leszármazottjával, a salgótarjáni Szarvas Józsefnével.

BH#15 – SOKFÉLE FÓRUM, EGY KÖZÖS CÉL: CSALÁDFAKUTATÁS

Családfakutatás iránt érdeklődő sorstársakkal nagyon sok helyen találkozhatunk, ha csak a virtuális térre gondolunk, akkor is. Jó velük eszmét cserélni, jó tőlük is kérdezni és nagyon jó érzés egy-egy kisebb sikert megosztani velük. Ők (helyén) tudják értékelni, abszolút jó értelemben véve.

BH#12 – FEDEZZÜK FEL AZ ANYAKÖNYVEK REJTETT KINCSEIT!

Egy kicsit áttekintjük az anyakönyvek fajtáit, mert azt gondolom, hogy bár ezek a családfakutatás alapjai, de mégis a témáról vagy egyáltalán nem beszélnek a levéltárosok és/vagy gyakorlott kutatók, vagy csak részlegesen. Pedig fontos összefoglalni, hogy milyen fajtákkal számolhatunk kutatásunk során.

BH#2 – A CSALÁDFAKUTATÁS JELENTŐSÉGE

Nyomozzunk együtt rejtett családi történeteink után, hogy a kétdimenziós, adatgyűjtögetős kutatás mellett (után) kiléphessünk a háromdimenziós térbe, hogy ősei megelevenedjenek.

BH#1 – SZERETETTEL ÜDVÖZLÖM!

Köszönöm, hogy bizalmat szavazott a Bóbita Családfának! Innentől fogva közösen nyomozunk rejtett családi történeteink és nem ismert származási vonalunk után.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bobitacs/public_html/wp-includes/functions.php on line 5471

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/bobitacs/public_html/wp-content/plugins/complianz-gdpr/class-cookie-blocker.php on line 452