A héten feltöltöttem egy új videót, ami a demencia szinten tartásával foglalkozik.
Bóbita-hírlevél #34
A héten feltöltöttem egy új videót, ami abban kéri a véleményét, ötleteit, hogy összekössük a családfakutatás eredényeinek megmutatását a demencia “kezelésével” (azaz inkább a romlás fékezésével).
Ez egy végtelenül személyes téma, amely Édesanyám tavalyi diagnózisához kapcsolódik (és ami természetszerűleg nagy változásokat hozott az életembe).
Ahogy mélyebben belemerültem a helyzetbe, a demenciával kapcsolatos várható fejleményekre, beszámolókra, szakemberek javaslatait is olvasva, felmerült bennem egy gondolat: vajon a családfakutatás segíthet-e a demens betegeken?
Az emlékek megőrzése és felidézése kulcsszerepet játszhat a betegség szinten tartásában, és azt tapasztaltam, hogy édesanyám számára különösen fontosak a múltból származó képek, történetek. A teljes nappali és hálószoba képekkel van dekorálva náluk…
Én pedig ugye tavaly, a kihívásaim során többször is úgy készítettem el egy emlékekre, képekre, történetekre (stb.) alapuló összeállítást, hogy a megajándékozott ő volt. Ezek láthatóan örömöt szereztek neki – és mellette azt remélem, hogy segítenek visszaidézni régi emlékeket, egyúttal fékezik a demencia előretörését.
Éppen ezért elkezdtem azon gondolkodni, hogy hogyan lehetne a családfakutatási eszközöket – például emlékalbumokat vagy tematikus sablonokat – célzottan a demens betegek számára fejleszteni. Keresek olyan szervezeteket és szakértőket, akik ezen a területen dolgoznak, hogy jobban megértsem, milyen módon lehetne ezt hatékonyan alkalmazni.
Szeretné a bejegyzést tovább olvasni? Örömmel hallom!
Kérem, iratkozzon fel a hírlevélre és minden hétvégén landol egy újabb írásom az e-mailfiókjában.
Speciálisan ezt a bejegyzést szeretné tovább olvasni? Rendben!
Kérem, írjon nekem és közvetlenül ezt a hírlevelet külön is elküldöm Önnek.